Probleme nevralgie de trigemen facial

Medicina naturista Nevralgie de trigemen

Postata de Elena.Nae cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Sunt o D-na in varsta de 54 ani , care am descoperit ca am nevralgie de trigemen facial pe partea dreapta superioara a fetei . As dori sa imi spune-ti daca poate fi vindecata cu ajutorul tratamentelor naturiste..? Si daca da care sunt tratamentele? Multumesc foarte mult!

Raspunsuri (4)

victoras

acum 12 ani

Intrebati la magazinele naturiste,fara nici o rezerva si veti fi ajutata,fara indoiala.Acupunctura s-a dovedit a fi eficace in aceste probleme.Eu unul am avul si eu o inflamatie a nervului ulnar in urma unei epicondilite rebele si dupa doar 2 sedinte problema s-a rezolvat dupa care am urmat un tratament naturist cu Neuromion.Nu stiu daca acest produs v-ar ajuta si pe dvs!!

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

MIHAELA236138926

acum 4 ani

Da, cu acupunctura si/sau laser. Medicamente-Lyrica, Cymbalta, Dulsevia

Milena

acum 6 luni

Eu m am vindecat cu namol de Techirghiol doar dupa 3 aplicatii, asta dupa 4 luni de dureri insuportabile si medicamente fara niciun efect