Polimiozita si Electromiograma

Medicina naturista Tesutului conjunctiv

Postata de lumilovely cu 14 ani in urma.

Buna ziua! Am fost diagnosticata in luna iulie 2009 cu polimiozita idiopatica , am inceput un tratament cu medrol si metotrexatinj.! Initial mi-am revenit repede, acum, am ajuns de la doza de 32 mg medrol la 20 mg insa mi s-a declansat sindromul cushing iatrogen. Va rog sa-mi spuneti daca cunoasteti un alt tratament sau terapie naturista sau de orice natura si nu in ultimul rand unde pot face o elecromiografie EMG - pe care dr. mi-a recomandat sa o fac! Va multumesc!

Raspunsuri (4)

Mamaiuliu

acum 14 ani

Cabinet medical PRO LIFE. Este pe str. Ritmului, nr.24, sector 2. E la o statie de Bucur Obor (nu cum mergi spre Spitalul Colentina, ci in sens opus).
Doctor Mujdaba Elmi Ayghiul (specialist in neurologie si medicina de familie).

Daniela

acum 14 ani

Se poate face la dr Besleaga in Bucuresti

adriana

acum 13 ani

Mi-am pierdut mobilitatea picioarelor (amorteala si furnicaturi permanent)Am fost la medic la Tg Mures si mi-a indicat elecromiograma .

Astept vesti de la altii care au asemenea probleme

Delia

acum 13 ani

cum pot da de tine?