papilomatoza laringiana

Medicina naturista

Postata de TITIANA MONICA cu 13 ani in urma.

buna ziua revin cu o noua intrebare in urma raspunsurilor primite de la dumneavoastra. Am facut un control orl pentru a vedea daca saguseala pe care o am se datoreaza cresterii papiloamelor, dar in urma endoscopiei s-a vazut doar o inflamare a corzilor fara aparitia papiloamelor. ce nu a putut medicul orlist sa-mi spuna a fost de la ce mi s-au inflamat atat de tare corzile ca nu am racit, nu beau rece, gazos. Poate sa fie ceva alergic deoarece sufar de astm alergic la polen . am inceput imediat tratamentul homeopat doua saptamani am luat apis ch15, arum triphyllum ch9, coacaz negru, homeovox. apoi mi-a schimbat tratamentul cu arum ch9, phosphorus ch15, hepar sulfur ch30, homeovox, coacaz negru pana acum nu am simtit nici o ameliorare a simptomelor. Ce ar trebui sa fac sa vad daca este o alergie sau altceva, nu ma doare cand vorbesc doar ca imi simt gatul uscat si sunt ragusita foarte tare ASTEPT UN RASPUNS O ZI BUNA

Raspunsuri (3)

Dr. Diana Dragomir

acum 13 ani

Va recomand sa cautati un doctor homeopat care practica o homeopatie clasica.
De obicei exista homeopati pluralisti, adica cei care prescriu mai multe remedii o data si homeopati unicisti, care prescriu un singur remediu la o administrare.Acestia din urma au rezultate pe termen indelungat.
Sanatate!

vlad andreea

acum 10 ani

Buna ziua
Am o fetita de cinci ani side sase saptamani are o raguseala aparuta in urma unei mici raceli la plamani.Am fost la orl unde i s-a dat sa faca aerosoli cu ser fiziologic si dexa sprei de gat (Bioparox) picaturi de nas (rinonef-t) si Picovit insa tot este ragusita si nu mai stiu ce sa fac.
Mentionez faptul ca nu tuseste nu are dureri in gat si nas infundat.
Va rog sa -mi spuneti parerea dumneavoastra si daca ar trebui sa ma ingrijorez.

Deea

acum 9 ani

Daca ai facut sex oral neprotejat e posibil sa ai hpv,deci papiloame .Mai cere parerea altui specialist.