Giardia - vironal si regalen

Medicina naturista

Postata de Corina132101517 cu 14 ani in urma.

Am un baietel de 1 an si 5 luni, care anul acesta a facut enterocolite foarte dese (aproape luna de luna), iar acum este diagnosticat cu giardia. Am inteles ca in astfel de tratamente sunt foarte bune vironal si regalen, chiar si pentru stimulatrea imunitatii. Intrebarea mea este daca se poate administra la aceasta varsta si care este doza recomandata.

Raspunsuri (6)

ionica

acum 14 ani

Vironal se administreaza copiilor sub 6 ani: 1-4 pic. De 1-3ori pe zi cu o jumatate de ora inainte de masa sau dupa masa.

Regalen se administreaza copiilor sub 6 ani: 1-2 pic. De 1-2 ori pe zi cu o jumatate de ora inainte de masa sau dupa masa.

Banuiesc ca ai fost la pediatru si ti-a recomandat aceste picaturi pentru copil.
Sanatate

Sheila

acum 14 ani

Aveti mare grija la igiena, e posibil sa luati si voi daca nu ati luat deja. Ar fi bine sa va faceti analizele sa nu va chinuiti degeaba sa-l tratati pe cel mic. Trebuie sa ai grija si la alimentatie, nepotica mea nu vroia sa manance mai nimic din ce avea voie. Fara dulciuri, mezeluri...de preferat doar mancare preparata in casa. Daca ai ghinion scapi foarte greu de acest parazit
In legatura cu picaturile ar fi bine sa-ti raspunda un specialist, stiu ca se administreaza doar o perioada scurta de timp, mai mult dimineata si cred ca e destul de mic.
Sanatate multa

alina

acum 9 ani

As dori sa stiu daca aceste 2 medicamente(vironal si regalen) au efecte colaterale la copii sau daca au intradevar efecte benefice contra parazitilor si a raceli????

Vironal

acum 8 ani

Buna! 1 an si 5 luni.. hmmm.. m ai bine mergi si vorbesti cu medicul. Eu mi am pus toate bazele in Vironal si m a ajutat foarte mult cu baietelul meu. dar avea 3 ani si il dadeam astfel : 2-3 picaturi de 3 ori pe zi, inainte de masa. aici l am gasit si la un pret foarte bun http://www.guturai.ro/energy-vironal-30ml-p-29749
Multa sanatate !

MihaelaP

acum 2 luni

Pe fetita mea a ajutat-o foarte mult produsul Nucă Neagră, se găsește la farmacia Tei. Si nu avea decât 1 an. Nu are efecte adverse.
Am urmat toți tratamentul și nu a mai ieșit nimic nici la fetiță.

MihaelaP

acum 2 luni

Pe fetita mea a ajutat-o foarte mult produsul Nucă Neagră, se găsește la farmacia Tei. Si nu avea decât 1 an. Nu are efecte adverse.
Am urmat toți tratamentul și nu a mai ieșit nimic nici la fetiță.