cu ce poate fi inlocuit betalocul

Medicina naturista

Postata de Stefania2102423 cu 8 ani in urma.

Cu ce poate fi inlocuit betalocul?

Raspunsuri (2)

Dr. Lavinia Ivanescu

acum 8 ani

Buna ziua , substanta activa din Betaloc este metoprolol (un betablocant selectiv) . Il puteti inlocui cu alt betablocant selectiv :bisoprolol, atenolol, esmolol, nebivolol. Va sfatuiesc sa nu modificati medicatia fara a consulta in prealabil un medic cardiolog.

Utilizator21550002604

acum 5 ani

Buna seara!Cu ce pot inlocui metosuccinat de 95mg?Nu se găsește în farmacii de 2 luni.