ce se poate face?

Medicina naturista

Postata de Marinita cu 13 ani in urma.

fata mea are 40 ani. Are un mers foarte greoi si oboseste foarte tare. Afost la o policlinica importanta din Bucuresti,iar in urma investigatiilor a reesit ca nu are probleme cu oasele ci cu muschii. Ce medicatie naturista ii recomandati? (omega 3???)
Este supraponderala iar serviciul este de asa natura incit sta mai mult pe scaun.iar timpul de lucru e mult depasit)

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Singura recomandare este sa slabeasca. Odata cu pierderea ponderala se va rezolva si problema aceasta in proportie foarte mare.

psh IOana Panculescu

acum 13 ani

are probleme hormonale?si-a facut analizele?
sincer imi da ceva cu virgula...are 40 de ani si totusi scrie mama despre problema ei ...............
poate are o tulburare de alimentatie
email :[email protected](gratis)

psiholog Ioana Panculescu

lia

acum 13 ani

mergeti la un cabinet care are medici de medicina alopata cu specializare pe produse naturiste.0786.104.927.pe mine produse si sfaturile lor m-au ajutat sa slabesc si sa-mi recapat tonusul

CarlaD

acum 13 ani

Eu iti pot recomanda un program de control al greutatii foarte bine echilibrat , bazat pe detoxifiere si reglarea a metabolismului cu rezultate garantate. Programul se numeste FOREVER CLEAN & LEAN si este compus din programul de detoxifiere CLEAN 9 ( program de 9 zile - dieta bazata pe ALOE VERA GEL si minim 30 minute zilnic de miscare fizica - cu rezultat de 3-5 kg) urmat de FOREVER NUTRI LEAN PACK ( program de 30 zile cu rezultat de 5-6 kg)
Mai multe detalii si modalitatea de achizitionare la un pret corect al acestor programe ( discounturi intre 15 si 30%) pe : dicianu.myflpbiz.com . Sa auzim numai de bine!

Fish

acum 12 ani

Oboseala poate fi si un semn al ficatului. Ar trebui sa faca niste analize la sange TGO/TGP/Bilirubina cat si un ecograf la ficat...poate fi o steatoza.
Dar cel mai bine ar trebui sa mearga la o consultatie ca pe forum vei primi doar sfaturi de la neavizati.