as vrea sa primesc niste indicatii?

Medicina naturista

Postata de pedros76 cu 12 ani in urma.

am colesterolul marisor si am vrut sa fac alternativ si un tratament ptr ficat.am optat ptr niste produse de la FAVISAN.

Raspunsuri (3)

pedros76

acum 12 ani

lkjkhhgff

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine de incercat un regim alimentar ce va include :3 mese principale la ore regulate, de evitat mancatul in graba, privitul la televizor, de evitat consumul de alcool, sosurile cu unt sau smantana, un consum de sare de masa redus (aproximativ 5 g pe zi); se indica consum de carne sp***a (pasare, vita, peste), produse lactate cu continut redus de grasime (branza de vaci, cas, urda, lapte batut),mamaliga, cereale, legume (fasole verde, praz, gulii, varza, conopida, dovlecel, spanac, rosii, castraveti, ardei, andive, vinete, ciuperci, ceapa, morcov, telină, sfecla rosie ; cartofi, fasole uscata, mazare, linte, soia- în cantități moderate), unt (5-10 grame)cu 60% grasimi;ulei vegetal cu mai putin de 40% grăsimi (20-30 de grame); deserturi - budinci, placinte simple, biscuiti ; lichide- apa minerala, ceaiuri, cafea, ness indulcite cu zaharina, suc natural de fructe și din legume.
medicul dvs va indica eventual un tratament medicamentos hipolipemiant.

carmen

acum 12 ani

Am adus colesterolul in limite normale dupa o luna de "tratament" cu Cholestone, produs naturist. Mai multe detalii am gasit aici: http://www.vitamine-naturiste.com/82_Cholestone.htm ; Functioneaza!