Alimentele care reduc stresul

Medicina naturista

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Foarte interesant si instructiv articol DAR-Daca as putea sa mananc telina.Nu-i place de nu pot nici s-o inghit.Poate in amestec cu ciocalata.Orezul brun,am incercat,parca nu are gust.In general nu mananc orez.Seminte susan-am gasit sub forma batoane dulci.Cu ce o fi?Algele n-am incercat dar pestele imi place.Avocado este de groaza,Poate nu stin noi cum trebuie preparatCeaiurile ar merge ca le dau pe gat Eu sunt carnivora ca o pantera care nu mananca iarba.Deocamdata nefiind grav bolnava sa ma chinuiesc cu telina? Dvs.mancati?daca puteti va admir.Vo rog sa nu ma intelegeti gresit.Multumesc mult pentru sfaturi si promit ca ma voi stradui sa le urmez.CE POT si CAT pot.Chiar ma stresez ca nu pot.

Raspunsuri (3)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Incearca sa faci o salata cu telina, morcov un mar mai acrisor si zeama e lamaie, asa este mai usor de mancat.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Nu stiam de niciunul din aceste alimenet ca ar reduce stresul. Acum am aflat citind articolul. E bine de stiut, si asa aveam destule probleme cu stresul si nu stiam ce sa mai fac.
Dar am observat ca nu sunt mentionate anumite alimente de care stiam eu: bananele, ciocolata, sucul de fructe (de portocale in special), vinul rosu - se presupune ca imbunatatesc starea de spirit, deci nu inseamna automat ca reduc si stresul?

dana

acum 13 ani

cauta pe net.alimente care reduce stresul.