alimentatie

Medicina naturista

Postata de MariaNan28071988 cu 13 ani in urma.

Incerc sa slabesc insa nu stiu ce dieta sa urmez care sa fie sanatoasa si sa dea rezultate bune. Nu mananc: rosii, vinete, icre, maioneza, mazare, gem, marmelada, muraturi (exceptie castravetii), spanac, iaurt, smantana, sana. Imi plac mancarurule picante, branza de burduf, ciupercile, usturoiul si imi plac mancarurile crocante si sarate... Grupa mea de sange e A2, am 23 de ani. Ce dieta imi recomandati? Am si celulita. Multumesc anticipat.

Raspunsuri (3)

Psih. Ioana Panculescu

acum 13 ani

daca vrei iti recomand un nutritionist

CarlaD

acum 13 ani

Eu iti pot recomanda un program de control al greutatii foarte bine echilibrat , bazat pe detoxifiere si reglarea a metabolismului cu rezultate garantate. Programul se numeste FOREVER CLEAN & LEAN si este compus din programul de detoxifiere CLEAN 9 ( program de 9 zile - dieta bazata pe ALOE VERA GEL si minim 30 minute zilnic de miscare fizica - cu rezultat de 3-5 kg) urmat de FOREVER NUTRI LEAN PACK ( program de 30 zile cu rezultat de 5-6 kg ) .
Cat despre celulita, programul ALOE BODY TONING KIT este o solutie deosebit de eficienta !
Mai multe detalii si modalitatea de achizitionare la un pret corect al acestor programe ( discounturi intre 15 si 30%) pe : dicianu.myflpbiz.com . Sa auzim numai de bine!

kaona

acum 12 ani

Incearca o dieta bazata pe legume si fructe ( de oricare si predominant crude sau fierte). Le poti face salate sau mancate ca atare. Elimina prajelile, grasimea, lactatele, zaharurile, muraturile (toate), cafeaua, alcoolul si bauturile carbogazoase, inclusiv sucurile (bea doar sucuri facute de tine in casa din fructe). Mananca doar carne de pui alba (nu prajita). Painea sa fie integrala. Si bineanteles, miscare. Eu personal, in 3 luni de zile am dat 12 kg jos si pot spune cu mana pe inima ca ma simt minunat. Mi-a fost greu prima saptamana. Acum, nu mai pot manca decat asa. Succes.