Afectiuni ale parului si tratamentele corespunzatoare

Medicina naturista

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Referitor la cele doua tratamente mentionate pt parul grizonat, m-ar interesa daca se schimba culoarea parului dupa tratament, de ex. la cel cu coacaze va primi o nuanta neagra?....sau ramane culoarea naturala a parului?

Raspunsuri (3)

ioana cristina5

acum 15 ani

Buna,

De regula cand parul este "vopsit" cu un remediu naturist, acesta nu revine la culoarea normala, ci in mod natural se inchide la culoarea. De exemplu, satenul deschis devine saten inchis.

Bafta multa... eu am avut;)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am 24 ani si imi cade parul de la 10 ani , am fost la cativa dermatologi si mi-au zis k e pe sistem nervos , am incercat multe tratamente cum ar fi revalid , Synacten , cortizon , niste sampoane si soluti din spania ..dar nimik , dadeau randament scazut ... imi cade intru-un loc apoi creste acolo fara sa ii fac nimik si cade in alta parte . acum incerc de o saptamana fiolele si samponul de la vichy .. sper sa mearga ... dak poate cinve sa imi recomande ceva . multumesc anticipat !

Angy1138864

acum 14 ani

mergi si la endocrinologie ,eu acum am aflat de ce imi cade paru de ce mam ingrasat aveam TSH mare deci nu strica un consult