adenopatie reactiv-inflamatorie

Medicina naturista

Postata de aurelia99 cu 9 ani in urma.

Buna ziua
Am urmatorul diagnostic :
Diagnostig ecografic
-aspect de adenopatie reactiv-inflamatorie din ambele loje submandibulare si in lojele parotidiene. Cel mai mare nodul este localizat in loja submandibulara din stanga.
Ce tratament sa urmez?
La ce specialist sa ajung?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Adenopatiile apar in cadrul infectiilor , inflamatiilor din sfera ORL.
Este recomandat sa consultati medicul ORL-ist pentru evaluare si tratament adecvat.