3 Tratamente Naturiste Pentru Disfunctii Tiroidiene

Medicina naturista

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

as vrea sa stiu daca acest tratament se poate folosi si la teroida ganglionara?????
Sau poate alt tratament????
va rog sa ma ajutati!!!!!
MULTUMESC!!

Raspunsuri (9)

Paul69

acum 15 ani

eu cred ca ori ce tratament naturis este bun la orice am auzit de un cancer nu la tratat dar ia prelungit viata cu 3 ani cand toti medici ia dat 6 luni ancearca

ecaterina39103256

acum 15 ani

dar nu sunt lamurita -ce tratament pot sa fac la tiroda nodulara pe ambi lobi si stang si drept

ina6101601

acum 15 ani

Asa este. Tratamentele naturiste stopeaza evolutia cancerului si ajuta la prevenirea lui. Ca orice tratament naturist, trebuie facut pe o perioada mai mare de timp. Un exemplu de produs ar fi sucul facut din morinda citrifolia.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

As dori sa stiu un tratament naturist pentru hiperiroidie.sufar de aceasat boala care ma aduce in pragul dispererii uneori. palpitatiile sunt cele care ma sperie cel mai mult.va multumesc anticipat

dana

acum 13 ani

eu am glanda tiroida,cand am palpitatii,am luat estrofem de la farmacie,cum nu se prea mai gaseste iau cate un aspacardin la nevoie si ma simt ft.bine.nu mai multe de 2 cps.pe zi.

Petrescu13110880

acum 15 ani

eu cred ca foarte bine ar fi ca atunci cind solicitati ceva lasati si o adresa de mail.Sunt lucruri care nu se pot discuta asa liber oricum.Sunt tratamente naturiste care pot rezolva unele probleme,precum a ta.

Popa40

acum 15 ani

Buna
Exista tratamente naturiste pentru astfel de afectiuni. Daca doriti mai multe detalii eu va pot indruma. Trimiteti-mi un mail la adresa [email protected].

comentarii utilizatori

acum 15 ani

As dori un tratament naturist care sa ma ajute sa scap de stres si greutate.Am 36 ani, si 100kg. tratament fac din anul 2000,cu Eutirox -75mg pe zi.Dumnezeu sa va dea sanatate.

Mihaela25153653

acum 15 ani

Va pot oferi citeva produse naturale 100% pe baza de aloe vera forte bune care va pot ajuta. putem vorbi pe mess [email protected] sau la tel. 0745005188. Alegerea o faceti dumneavoastra. Doamne ajuta