Mi-a apărut o umflatura pe partea stânga a buzei superioare, despre ce afectiune este vorba și cum o tratez ?

Marirea buzelor

Postata de MembruMobileApp150330210428388 cu 6 ani in urma.

Buna
.. Sunt în Spania on vacanta la prietena mea și ieri stand la calculator am observat ca încep sa simt o mâncărime ușoară pe buza superioara și după 2-3 minute apare și aceasta umflatura pe buza... Are un aspect neted, ustura și e o senzație de mâncărime și la atingere este o zona dura... Nu știu de la ce a apărut, dar dacă ajuta viciile mele sunt: fumatul , băuturi carbogazoase excesiv și statul treaz mai mult de 20 de ore și somn doar de 2-3 ore. Va rog sa îmi răspundeți. As vrea sa știu cauza și tratamentul.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/herpesul-oral-hsv-1_8813