Mancarime in zona fundului

Mancarime

Postata de MembruMobileApp1483933212 cu 7 ani in urma.

De cateva zile ma confrunt si eu cu o problema.. In zona fundului (nu in anus) nu prea stiu sa exprim,dar pe romaneste ar fii in partea de jos a bucii (a ambelor) mi-au iesit niste bubițe moi,nu ma dor,si nu stiu daca le pot numii noduli...dar chestia e ca ma mananca ... se intampla seara aproape de culcare... Ceva pareri?

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1483917166

acum 7 ani

Boala renumita Scabie si cel mai des pronuntata "raie" se prezinta cu primele simptome de mancarime "puruit" in zona feselor ca mai apoi mancarimile sa avanseze la coate si pe restul corpului, du-te la un medic dermatolog si iti va confirma ca este scabie, tratamentul consta in : Unguent Sulf 10%, te ungi pe intreg corpul 3 zile la rand inainte de culcare si nu te speli pana pe la ora 12 amiaza, dupa aceste 3 zile folosesti unguentul benzonil de bezoat tot 3 seri la rand, daca mancarimile nu dispar in 2 saptamani nu iti face griji, vor disparea, cel mai important lucru este sa fierbi toate hainele, lenjeriile de pat si fiecare membru al familiei care a avut contact cu tine sa urmeze si ei tratamentul chiar daca ei nu prezinta simptome!