Ce ar putea fii și cum as putea sa scap?

Mancarime anala

Postata de Utilizator 222 cu 2 ani in urma.

Acum 5 zile am avut un contact sexual anal cu iubitul meu. Următoarea zi a sângerat putin dar credeam ca este din cauza ca nu era destul de bine lubrifiat. Dar la scurt timp au apărut și mâncărimile și am observat ca este o fisura înăuntru . Timp de câteva zile am avut o senzație de usturime si mâncărime dar acum am observat si prezenta unor bubițe ,arata mai mult a bășici dar nu sunt foarte umflate si ma ustura foarte tare si ma mănâncă. Am rupt câteva scărpinându-ma. Zona fisurata s-a înroșit mai tare si mi-a ramas o mica urma de sange pe hârtie. Ma îngrijorează, ce ar oute fii?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Hemoroizii-si-fisura-anala/fisura-anala_965