SUFAR DE LUPUS

Lupus

Postata de ana381 cu 12 ani in urma.

UNDE MA POT ADRESA PENTRU UN TRATAMENT ADECVAT?(IN BUCURESTI)

Raspunsuri (6)

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă este vorba de lupus cutanat recomand secţia de dermatologie a Spitalului Colentina sau Spitalul de Dermatologie Scarlat Longhin iar dacă este vorba de lupus diseminat recomand Spitalul Sfânta Maria sau Spitalul Clinic Ioan Cantacuzino

ana381

acum 12 ani

VA MULTUMESC DI SUFLET. AM FOST ATAT SE SOCATA DE ACEST DIAGNOSTIC INCAT AM UITAT SA MENTIONEZ CA ESTE VORBA DE LES.INCA ODATA VA MULTUMESC MULT

Kinetoterapiebv

acum 12 ani

la un medic reumatolog si la un medic imunolog.

oana sibiu

acum 12 ani

buna ma numesc oana ,sunt din sibiu si am 18 ani sufar si eu de aceasta boala,,LES" si mi-a fost diagnosticata in 20.06.2010 akum va pot spune k ma simt mai bine datorita unor ,,citostatice"care trebuie facute lunar,asta mi-a dat un medic imunolog deci v-as sfatui sa consultati un medic imunolog,oricat as incerca nu pot scapa de ea medicii mi-au zis k e o boala care o voi avea pe viata...sunt zile cand ma simt bine ,sunt zile cand nu ma pot ridica deloc din pat deoarece ma doare capu extrem de tare....sper sa va faceti bine cat de cat caci de aceasta boala nu veti scapa nicodata si veti lua tratament indelungat cu prednisaon sau cu medrol....VA DORESC SANATATE !!!...

Mariana

acum 10 ani

Te poți duce la spitalul clinic Colentina secția reutomatologie sunt trei medici foarte buni dr Magda Pârvu dr Cristina sava dr meu si dr Dumitrescu trebuie sa ai de la medicul de familie TRimetere pt reumatologie si Adeverenta de salariat sau cupon de pensie ai încredere sănătate multă

Catalina

acum 10 ani

Buna seara.Si eu sufar de lupus de la 17 ani, acum am 26.Pe mine ma trateaza domnul doctor Tanaseanu Stefanita, care are cabinet la Colentina si specialist pe aceasta boala, vi-l recomand in caz ca nu ati dat pana acum de dandul.Va doresc multa sanatate si incredere ca toate au o rezolvare.