lupus

Lupus

Postata de sir_chisu cu 14 ani in urma.

este lupusul transmisibil prin sex, orce tip de lupus ?

Raspunsuri (13)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

NUU!!!

Presada Daniela

acum 14 ani

Pot lua augmentin daca am lupus

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Da, puteti lua augmentin, spetr ca acesta este recomandat de catre medic si stim ce tratam?!

Preda Daniela

acum 14 ani

Va rog muuult vreau raspuns daca se poate !!! Am LES ce antibiotice pot lua????
va rog e URGENT

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Nu sunt contraindicate antibioticele in LES. Ese foarte important daca exista afectare renala - nefrita lupica, daca exista insuficienta renala. Antibioticul trebuie recomandat in urma examinarii clinice precum si a investigatiilor de laborator si paraclinice.

Preda Daniela

acum 14 ani

Multumesc ptr raspuns ! Problema e ca mi-au scos unghia de la deg mare de la picior si mi-au recomandat antibiotice Augmentin !!!

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Da, puteti lua.

MADALINA

acum 14 ani

Ce anticonceptionale pot folosi? momentan folosesc Rigevidon sun bune?

Anitza

acum 14 ani

Tatal sotului meu a murit de LES. exista vreo posibilitate ca si sotul meu sa dobandeasca aceasta boala?

MADALINA

acum 14 ani

Va rog sami raspundeti daca pot folosi un anticonceptional sau pot lua in continuare Regividon va rog ffffff mult.

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Va rog consultati medicul ginecolog pentru alegerea anticonceptionalelor.

MADALINA

acum 14 ani

Da am fost la medic dar pe toate prospectele scrie ca daca am lupus nu sunt indicate anticonceptionalele orale.Este asa de grav?

madalina

acum 13 ani

PARARERATOZA.SCALP.vreau sa stiu si io ce fel de boala este asta va rog sami raspundeti cat mai repede va rog frumos.