Fibromialgia - durerea cea de toate zilele

Lupus Sindrom ehlers danlos Fibromialgie

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am de circa trei ani o stare de sanatate p***a , cu insomnii , dureri in tot corpul , cu oboseala marcata in special dimineata , am incercat diverse tratamente inclusiv psihiatrice si totul in zadar ,la ce doctori sa merg pentru a-mi pune un diagnostic

Raspunsuri (6)

octavian29

acum 15 ani

D-na dr.Mirela Wagner face niste scheme de tratament pentru acest diagnostic, va sfatuiesc sa ii scrieti un email, pe adresa sa [email protected] dintre pacienti mei au reusit sa se vindece prin schema d-nei.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am fost diagnosticata la cluj cu 3 ani in urma ca acest dg dar durerea mare o in ambii genunchi sunt zile cand abia ma deplasez,nu dorm nopti la rand,desemenea sunt nopti cand ma dor toate oasele de fac frisoane si febra de durere aproape ca nu ma mai ajuta nici un antiinflamator si imi este si frica sa mai iau ptr ca in anul 2007 din cauza consumului sxagerat de antiinflamatoare am facut o punga cu puroi pe ficat care s-a spart am fost operata dar nici acum nu sunt complect recuperata mi-a curs operatia pana in ianuarie 2008 cand am fost operata din nou de eventratie a fost oarecum bine pana in luna iunie,cand a inceput din nou sa curga si curge si acum, asa ca ma confrunt si cu aceste probleme pe langa durerea de genunchi,durerea de musculatura de la genunchi in jos si de ligamente. asa ca va rog ce ma sfatuiti sa mai fac ptr aceasta durere insuportabila de oase? va multumesc.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am fost ,diagnosticata de 2 saptamini cu aceasta boala,sunt tare necajita pt ca de 4 ani am intrat la menopauza si tot de atunci merg la doctori fel de fel pt ca nu ma simt bine cu nici un fel de tratament.am inceput cu o hipertensiune arteriala pt care fac tratament si in prezent,am osteoporoza pt care fac tratam. cu bonviva,am un colon iritabil,hernie hiatala,esofagita de reflux,gastrita, spondiliza cervicala, sinuzita,hipoacuzie la urechea dr,mai fac si atacuri de panica, pt toate aceste afectiuni fac tratament,am incercat si cu acupunctura,homeopatie,cu alte cuvinte de toate,din dorinta de a ma simti si eu bine,repet de cind ma scol dim ma trezesc cu stare de greata si durere abia merg pe strada,obosesc,la serviciu la fel,iar la toatre astea mai am si fibromialgie.repet nu stiu ce tratament sa mai fac,plus ca m-am saturat de mers la doctor.ce ma sfatuiti sa mai fac am dureri mari de oase, muschi etc.va multumesc tuturor celor care imi dati un sfat

Macrisa

acum 14 ani

Eu va sfatuiesc sa-l contactati pe dr. Eduard Bratu, tel: 0734/750.335, 0721/290.443.
Sanatate si numai bine.

CRINA TERHES

acum 14 ani

am fost diagnosticata cu LES astazi si sunt ff speriata pt ca nu inteleg aparitia bolii . Aceasta boala se va vindeca vreodata ?
multumesc

maria

acum 13 ani

Am fost si eu diagnosticata cu fibromialgie de 2 ani deja. De fapt nici nu e sigur diagnosticul deoarece am si hiperlaxitate articulara- o boala a tesutului conjunctiv- care da deasemenea dureri cronice pentru care nu exista nici un tratament. Mie imi convine primul diagnostic unde as mai avea o sansa de a scapa de dureri. Am facut si eu o groaza de tratamente si nu pot vorbi decat de efectele lor secundare nicidecum de vreunul pozitiv. As dori sa vorbesc cu persoane care se confrunta cu aceeasi problema, care in afara durerii cronice aferente limiteaza cumplit existenta pe toate planurile ei.