Menstruatia neregulata este o problema?

Lipsa menstruatiei

Postata de Nicoleta cu 5 ani in urma.

Sunt o adolescenta cu varsta de 17 ani. Sunt ingrijorata in legatura cu menstruatia mea pentru ca este foarte rara. Prima menstruatie a aparut acum 4 ani dar de atunci am foarte rar o data la 3-4 luni chiar si la 6 luni. Mentionez faptul ca am si acnee insa am o igiena foarte stricta. Ar putea fi ceva in neregula cu mine?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/14-motive-pentru-care-iti-intarzie-menstruatia_16108