Menstruație mai devreme?

Lipsa menstruatiei

Postata de Corina cu un an in urma.

Am baut Postinor2 dupa 17 ore dupa act sexual mia venit menstruație cu mult mai devreme care poate fi cauza ?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Contraceptivul de urgenta la care faceti referire contine o cantitate mare de hormoni si poate perturba ciclul menstrual obisnuit.

Pentru recomandari de specialitate pentru situatia dumneavoastra, va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-de-urgenta-pilula-de-a-doua-zi_1091
sfatulmedicului.ro/Sex-si-erotism/cum-sa-te-protejezi-de-o-sarcina-nedorita-metode-contraceptive_16922