Intarzierea menstruatiei?

Lipsa menstruatiei

Postata de Utilizator11570284275 cu 4 ani in urma.

Am avut ultimul contact sexual in 20 august, a fost in mare parte protejat, au existat doar cateva penetrari neprotejate, dupa care am folosit prezervativul, iar ejacularea a avut loc in anus. Ultima menstruatie am avut-o in 2 septembrie, ciclul meu menstrual este de 30-31 de zile, iar in octombrie trebuia sa imi vina pe data de 2, cel tarziu pe 3, dar deja este 5 si intarzie sa apara. Nu am avut niciun fel de simptom specific unei sarcini, dar sunt totusi speriata deoarece stiu ca este posibil sa mai ai menstruatie in primele luni de sarcina.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/de-ce-intarzie-menstruatia_13859