De ce nu imi vine ciclul dupa pastila de a doua zi, desi am facut 2 teste de sarcina si is negative?

Lipsa menstruatiei Sangerare

Postata de Utilizator11610262681 cu 3 ani in urma.

Buna ziua. In data de 18 decembrie am luat pastila de a doua zi deoarece metoda de contraceptie a esuat. Pe 6 ianuarie trebuia sa imi vina menstruatia insa nu a venit, asa ca am facut doua teste de sarcina si au iesit negative. Pe 8 ianuarie am avut o usoara scurgere foarte maronie, la fel si pe 9 ianuarie, dimineata si seara, dar foarte putin. Specific ca am avut dureri specifice menstruatiei incepand cu cateva zile bune in urma, dar nu imi vine pur si simplu.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Metode-contraceptive/contraceptia-de-urgenta-pilula-de-a-doua-zi_1091