Buna tuturor ! Întrebarea Mea este : poate cineva sa ma ajute cu un sfat in ceea ce priveste întârzierea foarte mare a cm ?

Lipsa menstruatiei

Postata de MembruMobileApp1515533411 cu 6 ani in urma.

Buna ! În urma cu 1 luna si ceva trebuia sa îmi vina menstra isa nu a venit . Observând acest lucru am facut câteva teste de sarcina insa spre dezamăgirea mea au fost negative . Astfel ca am fost la un consult ginecologic unde mi sa efectuat un ecograf intravaginal prin care sa descoperit ca ovarele mele sunt oarecum diferite ca forma unul de altu si mi sa prescris Duphaston 2 tablete pe zi , pentru a-mi porni menstra . În timpul tratamentului mi au aparut niste dureri pelviene puternice si ale sașilor. Întrebarea este este normal sa am aceste dureri si cum ar trebui sa procedez sa imimrevina menstra sau dupa cat timp apare menstra dupa terminarea tratamentului ( precizez ca am terminat tratamentul in urma cu 2 zile ) ? Va Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/tulburari-ale-ciclului-menstrual_1094