Probleme alunițe ?

Leziune dermatologica

Postata de Utilizator21531648511 cu 5 ani in urma.

am în zona adomenului o aluniță săptămâna trecută era mica rotundă și un maro deschis, însă alarteri am observat că e putin tare când o mișc dar totodată și moale culoarea este un maro închis spre negru dar nu e foarte negru nu și-a schimbat mărimea e tot acceiaș doar că în jur este roșie, nu am sângerat,surse apropiate ce lucrează în medicină îmi spun că a fost traumatizată , și în mod normal trebuie să își revină, este adevărat? ce mă sfătuiți să fac, mulțumesc!!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Alunite--negi-si-keratoze/autoevaluarea-alunitelor-cand-e-cazul-sa-mergi-la-medic_15539