Mana umflata după electrocutare?

Leziune dermatologica

Postata de Utilizator11557047041 cu 4 ani in urma.

M-am electrocutat la firele de înaltă tensiune, la pescuit, curentul trecând prin mana dreapta și ieșind tot pe acolo cred, printr-o minune. Singurele arsuri sunt la mana dreaptă și, deși am fost la spital, după cam 24 ore mi s-a umflat mana respectiva. Este ceva normal, ca după electrocutare sa se umfle?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Prim-ajutor/primul-ajutor-in-electrocutare_14410

Utilizator11634941875

acum 2 ani

Buna soțul meu la fel a fost ce ati facut de atunci ati fost la medic??