Furunculi inghinali la bărbați

Leziune dermatologica

Postata de MembruMobileApp1494179653 cu 6 ani in urma.

Bună ziua!
Am observat că de acum câteva luni mi-au apărut în zona inghinală(mai exact pe încheieturile între picioare şi organe genitale) mai mulți furunculi şi nişte pete maronii-vineții nedureroase.Furunculii se trag, dar după tot mai apar.Ce ar putea fi?
Țin să precizez, în caz că e relevant, că sunt băiat la adolescență supraponderal.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Foliculita-si-Furunculul/furunculul-aspecte-generale_1401