Curățarea depunerilor din buric?

Leziune dermatologica

Postata de Alex08 cu 4 ani in urma.

Buna ziua , recent am tuns parul considerat de mine abundent de pe corp utilizând un aparat de ras corporal , după care am descoperit ca am ca o depunere in josul buricului in interior de culoarea și aspectul unei alunițe lunguiețe sa zic asa .Am mai avut acea depunere însă am eliminat-o foarte greu , cu un burete și încercări îndelungate care au dus la iritarea zonei din jurul buricului. As dori sa o curat dar fără sa irit foarte mult acea zona și dacă se poate fără bețișoare sau introducerea degetului pentru ca va recunosc singura groaza pe care o am e sa mă ating direct acolo. Dacă ați putea sa îmi recomandați o soluție care sa dizolve acea depunere sau alta metoda v-as fi mai mult decât recunoscător. Mulțumesc anticipat !

Raspunsuri (1)

Utilizator21566563006

acum 4 ani

Buna, depunerile de par nu sunt usor de indepartat din zonele mai greu accesibile,poti intreba un dermatolog online ce solutie sa folosesti pentru a scapa de aceea depunere.