transplantul medular la adult

Leucemie

Postata de lacrimi cu 13 ani in urma.

analize dezastruoase dupa transplant medualr si stare de rau in leucemie acuta limfoblastica acuta la adult ,poate esua transplantul?cum ar tr s afie primele 3 seturi de analize?

Raspunsuri (1)

elena

acum 11 ani

depinde cand s-a facut transplantul...........sansele de respingere a grefei sunt de la 6 luni pana la max un an.Cu cat trece mai mult timul cu atat sansele de respingere sunt mai mici.
Eu am fost diagnosticata cu leucemie mieloblastica acuta acum 2 ani de zile si am facut transplant de maduva la spitalul Hadassah din Ierusalim de la un donator neinrudit.In momentul de fata sunt foarte bine.Multa sanatate si Doamne ajuta