regim alimentar

Leucemie

Postata de ,,Medicul panseaza ,doar Dumnezeu vindeca,, cu 12 ani in urma.

DOAMNE AJUTA !

Ma numesc Susana si m-i s-a descoperit ca am,,leucemie limfatica cronica ,, as dori sa stiu ce regim alimentar ar trebui sa urnez? SI CE ALIMENTE SANT INTERZISE?

VA MULTUMESC

Raspunsuri (5)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Afectiunea pe care d-vs spuneti ca o aveti confirmata " Leucemie limfatic cronica " presupune un tratament cu medicatie specifica si variata. Bine ca este forma cronica si nu forma acuta . Alimentatia D-vs nu va suferi modificar semnificative, decat daca medicatia pe care o primiti,nu impune anumite restrictii ( cum ar fi regimul fara sare sau alte restrictii.) Deci numai medicii care va trateaza si medicamentele administrate sunt cei ce va vor sfatui.

,,Medicul panseaza ,doar Dumnezeu vindeca,,

acum 12 ani

VA MULTUMESC DIN SUFLET DL. DOCTOR

Utilizator21549907423

acum 5 ani

Si eu am fost diagnosticat cu LLC .Am fost de doua ori la spitalul Municipal pentru a trcolta sange .Prima data am avut peste 40000 globule albe a doua oara 33000 si acum mi-sa spus sa revin in Martie -Aprilie.In cazul asta intreb ce regim alimentar si ce tratament sa iau ca nu mia dat nici un tratament.
Multumesc !

chrisa

acum un an

Si cum te simti in prezent?

daniela807

acum 12 ani

buna seara.multa sanatate va doresc si vreau sa va intreb cum v-a iesit dvs analizele inainte sa vi se puna acest diagnostic.o am si eu pe mama mea si are hemoglobina 10.9 si pana mergem la dr sunt ingrijoratava doresc multa sanatate.