Purtator al virusului leucemiei ?

Leucemie

Postata de florinursu cu 12 ani in urma.

Buna ziua
Mama mea a donat sange de curand. Dupa circa 2-3 saptamani a fost chemata la centrul unde a donat si i s-a spus ca in urma analizelor rezulta ca este "purtator al virusului leucemiei".
Va rog sa-mi spuneti ce implica acest lucru. Trebuie sa urmeze un tratament ? As dori un raspuns mai "pe larg" pentru ca nu am gasit informatii in acest sens pe internet.
Va multumesc.

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Ce scrie pe biletul primit de mama? Banuiesc ca nu va bazati doar pe ce i-a spus vreo asistenta sau chiar un medic, doar verbal. Sunt in mod evident necesare analize amanuntite. Mergeti cu mama la un medic hematolog.

susana

acum 12 ani

Doamne ajuta!

Si mie m-i s-a depistat ca am leucemie linfatica cronica,in luna mai,si eu am fost donatoare a 28 de donari facute iar acum am 63 de ani si nu mai donez ,niciodata nu m-i sa spus ca as avea o problema a sangelui,am fost la cluj la hematologie si am urmat un tratament si saptamanal ma duceam la control acum doar la 3 luni ,analizele sant din ce in ce mai bune dar gandul ca am cancer este ca o pata pe suflet
,dar fie voia Domnului ,