Poate fi leucemie ?

Leucemie

Postata de membru275395 cu 9 ani in urma.

Stare usoara de febra (38C), puseuri de caldura (ca si cand mi-ar face cineva calciu intravenos), durere in zona ficatului, durere in partea dreapta a spatelui inclusiv pe coloana, ganglionul drept de pe ceafa umflat, durere de umar stang, stare de oboseala, stare de slabiciune musculara. In urma cu 2 saptamani pe analizele de sange (Hematologia) a iesit bine, in afara de: MCV (Volum mediu al hematiei: 79,42 limita inferioara este 80), MCH (Hemoglobina eritrocitara medie: 26,72 limita inferioara este 27), MPV (Volum mediu plachetar: 11,31 limita superioara este 10,40).

Poate fi vorba despre leucemie atata timp cat analizele din urma cu 2 saptamani sunt ok sau sunt un ipohondru dus cu capul ? :)

Raspunsuri (1)

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Buna ziua!

Rezultatul pare in regula.Va trebui sa discutati cu medicul curant.