linfoadenopatie.

Leucemie

Postata de danielaf cu 9 ani in urma.

buna ziua!de ceva vreme mi s-au depistat niste linfonozi sub mandibula, la subrat, inghinal care se pare ca isi maresc dimensiunea.Conform analizelor de sange mi s-a spus ca nu este nimic grav ...ca ar fi ceva legat de sistemul imunitar.... dar nimic concret sau vreun tratament.V a rog frumos sa imi dati si parerea dumneavoastra. A nalizele sangelui sunt urmatoarele ELECTROFOREZA PROTEICA
Albumina 64.9
alfa1 3.1
alfa 2 6.4
beta 1 5.0
beta2 3.4
gamma17.2
raport A/G 1.85
EMOCROMO
WBC 5.14
RBC 5.20
HGB10.10
HCT 32.50
MCV 62.40
MCH 19.50
MCHC 31.20
RDW 14.70
HDW 3.20
PLT 239
MPV 7.20
%NEU 60.30
%LYM 30.10
%MON 5.40
%EOS 1.80
%BAS 0.70
%LUC1.60
NEU 3.10
LYM 1.55
MON 0.28
EOS 0.09
BAS 0.04
LUC 0.08

LDH 127
FERRO 59
PROTEINA C REATTIVA 24.8
MULTUMESC

Raspunsuri (2)

Sari

acum 9 ani

Cauta sa-ti cresti imunitatea: alimente verzi, multa buna dispozitie, elimina stresul, aer curat, miscare in aer liber, relatii interumane bazate pe respect reciproc, fara chimicale, cat mai multe modalitati naturiste si holistice.

Jullllia

acum 8 ani

Te sfatuiesc sa faci niste analize mai amanuntite.
Eu, in urma RMN-ului, am descoperit ca am acelasi tip de ganglioni, cu exceptia zonei inghinale. In urma biopsiei, am descoperit ca am Hodgkin, stadiul IV, iar saptamana viitoare voi incepe radioterapia, dupa 6 cure de ABVD (citostatice).

Toti ganglionii din corp nu se inflameaza de la imunitate.