leucocite marite si limfocite scazute

Leucemie

Postata de crinamihaela cu 10 ani in urma.

Buna ziua, am si eu o intrebare, daca am leucocitele marite (9.400) si limfocitele scazute (22.2 %) sunt suspecta de leucemie?

Raspunsuri (11)

Dr. Ramona Muresan

acum 10 ani

Buna ziua,
nu, probabil ca aveti o infectie, trebuie vazut unde. Sanatate!

crinamihaela

acum 10 ani

multumesc pt raspuns! as vrea sa stiu ce analize sau investigatii mi-ati recomanda!

Geta

acum 10 ani

Buna seara ! Am vsh ul 150, leucocitele 16.000 o eventractie si mi-au gasit ganglioni abdominali in interior nu in afara. Ce poate fi ? astept un raspuns multumesc !

Mamularu maria

acum 10 ani

Am leucocitele 12000 trebuie sa ma angrijoreze faptul sau pot sa stau linistita

badiu anca

acum 10 ani

bunaziua am o fetita de 5 ani care are mereu probleme de sanatate acum 7 luni a fost diagnosticata cu astm bronsic dar analizele la sange ii ies mereu din ce in ce mai proaste dupa ultimele analize medicul ei a decis sa ne trimita in iasi la hematologie are leucitele de 29000 limita fiind de 12000 neutrofile de 86.36 la suta limfocite 9 la suta volum trombocitar mediu 5 distributie trombocitara 18.44 nr absolut neutrofile 25 maximum fiin 8.5 numar absolut monocite 1.08 limita fiind de 0.8 ce ar putea fi?credeti ca ar putea fi ceva grav?

badiu anca

acum 10 ani

bunaziua am o fetita de 5 ani care are mereu probleme de sanatate acum 7 luni a fost diagnosticata cu astm bronsic dar analizele la sange ii ies mereu din ce in ce mai proaste dupa ultimele analize medicul ei a decis sa ne trimita in iasi la hematologie are leucitele de 29000 limita fiind de 12000 neutrofile de 86.36 la suta limfocite 9 la suta volum trombocitar mediu 5 distributie trombocitara 18.44 nr absolut neutrofile 25 maximum fiin 8.5 numar absolut monocite 1.08 limita fiind de 0.8 ce ar putea fi?credeti ca ar putea fi ceva grav?

Catalina

acum 8 ani

Buna! Copilul meu de 5 ani , are aceleasi intervale ale leucocitelor si celelalte aproape identice. De fiecare data s- a constatat ca ar avea pneumonie. Fetitei I- ati facut investigatii mai departe? Ce raspunsuri ati primit ?

Untea Liliana

acum 8 ani

Buna!!!Am facut ieri un control la sange si mi-au iesit leucocitele 14.5 si limpfocitele 16.8.Este grav?Ce ar putea fi?Trebuie sa imi fac griji?

Victoria

acum 8 ani

Buna. Am 13 ani si am facut analiza de sange. Am 63% de limfocite in sange. Ma ajutati va rog, e ceva grav? E mult sau putin? Si poate cauza o boala grava?

Dana

acum 11 luni

Buna ziua,am linfocite 20.4(valori intre21-40)si hematii in urina 5-10,pot fi suspecta de leucemie?multumesc

chrisa

acum 11 luni

Nu sunt suficiente aceste analize.Poate fi o infectie urinara,etc .Investigati mai amanuntit.
Leucemia e pacatoasa rau.Daca e cronica nici nu realizati cum avanseaza Insa,repet..... valorile de mai sus nu sunt suficiente pentru diagnosticare.