Leucemie

Postata de M. Adry cu 11 ani in urma.

Buna, am o prietena care a fost diagnosticata cu reumatism in mai anu acesta....Toata vara primea hormoni si de aceea s-a ingrashat...Dar azi am aflat ca ii cade si parul. Mama mea (a invatat la colegiu de medicina) a spus ca poate fi mai grav...poate fi chiar leucemie. Am cautat despre leucemie, am gasit ca fumatul la fel poate duce la aceasta boala...Si...ea fuma, dar e prea, prea tinara pentru fumat. Face febra (sub 40 de grade), transpira noaptea..poate sami spuna cineva daca mama mea are dreptate?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Simptomele descrise nu sunt specifice unei anumite afectiuni, pot fi intalnite intr-o multitudine de boli. Astfel, nu se poate spune ca sufera de leucemie numai pe baza acestor simptome.