Leucemia mieloida acuta la copii si alte malignitati mieloide

Leucemie

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

nu este o parere,,,ci pur si simplu intreb daca as vrea sa devin donator de maduva osoasa unde trebuie sa ma interesez si daca exista anumite criterii ptr a putea fi donator de maduva osoasa???? va rog astept raspuns

Raspunsuri (6)

Florin9090199

acum 15 ani

am facut testul idr si a iesit 20 cu palmer 1 va rog sami spuneti daca este grav

Elena717

acum 15 ani

Nu stiu exact cum functineaza in Roamania dar cred ca unde poti intreba si primi un raspuns este Spitalul Oncologic (imi pare rau nu stiu cum se cheama)din Bucuresti.Conditiile sunt,cel putin in Spania unde lociuesc eu sa ai o sanatate de fier si daca examenele sunt ok sa fii disponibil oricand sa te deplaseszi pt transplant.Un medic donator de aici ne spunea ca procesul e destul de complicat,dar ca merita efortul.Succes.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

as vrea sa stiu,daca se poate cat costa o operatie cezariana

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Cui ne putem adresa pt a ajuta un coleg? C??t??lin Micu,elev ??®n clasa a XI-a la Liceul Teoretic "M. Eminescu" este bolnav de leucemie mieloblastic??. Singura ??ans?? a lui C??t??lin este o opera??ie de transplant medular ??®ntr-o clinic?? din Italia.Costul operatiei este de 5 miliarde lei vechi (150 000 euro), iar p??rin??ii nu dispun de o sum?? atat de mare, drept pentru care au fost ini??iate mai multe campanii umanitare. Un copil nevinovat are foarte mare nevoie de ajutorul nostru. Haideti s?? nu ??®l l??s??m la greu si s?? ??®i d??m o man?? de ajutor!Detalii ??®n articolul ?« C??t??lin poate fi salvat ?» din Jurnalul National.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Cui ne putem adresa pt a ajuta un coleg? Catalin Micu,elev in clasa a XI-a la Liceul Teoretic "M. Eminescu" este bolnav de leucemie mieloblastica. Singura sansa a lui Catalin este o operatie de transplant medular intr-o clinica din Italia.Costul operatiei este de 5 miliarde lei vechi (150 000 euro), iar parintii nu dispun de o suma atat de mare, drept pentru care au fost initiate mai multe campanii umanitare. Un copil nevinovat are foarte mare nevoie de ajutorul nostru. Haideti sa nu il lasam la greu si sa-i dam o mana de ajutor!Detalii in articolul "Catalin poate fi salvat" din Jurnalul National.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

as vrea sa stiu si eu dca mia intirziat 6 zile de ciclu mestrual daca sint sau nu insarcinata .?sau se pot intimpla altele decit o sarcina cu o astf de intirziere?>