Inflamare ganglioni si durere

Leucemie

Postata de Jullllia cu 8 ani in urma.

Diagnosticata cu Hodgkin si dupa 6 cure de citostatice ABVD, mi-au ramas cativa ganglioni reziduali la gat.
Am inceput cura de salvare, insa organismul meu a suportat greu tratamentul, iar medicii au decis ca ar fi mai bine sa fac radioterapie.

Problema este ca ganglionii de la gat sunt cam agresivi, au inceput sa se inflameze si ma dor. Cred ca preseaza pe nervi, fiindca ma doare si umarul stang.
Ce se intampla in acest caz?
Radioterapia isi va face oare efectul?
Este normal sa se inflameze?

Raspunsuri (1)

buna

acum 8 ani

Daca chimioterapia nu si-a facut efectul dorit, oare cum sa-si faca efectul radioterapia, ac***a in vedere ca radiatiile distrug tot, ca si citostaticele ?
Cauta in youtube “bogdan s-a vindecat de Hodgkin”.
Este de fapt o forma de cancer care trece de la sine, fara nimic fiind faza de reparatie.