e posibil s am leucemie

Leucemie

Postata de danielushh cu 12 ani in urma.

buna ! Am 16 ani si mie teama s nu am leucemie...... acum 1 an mi sa inflamat un ganglion limfatic drept,imi amintesc ca aveam dureri mari de cap si mi se "umflau mainile ,iar dupa o interventie chirurgicala in care mi''au extras ganglionul ,in urma rezultatelor mi sa spus ca boala numita kikuchi care trece de la sine dupa 6 luni de la aparitia ei.Dar dupa 6 luni iar s format un ganglion putin mai mic decat primul si cu simptome in plus.dureri partiale de cap mai rare,stare de oboseala si slabiciune,dureri musculare ,osoase si articulare, de ceva timp mi''au aparut echimoze spontane langa incheieturi si altele da acelea nu cred ca au legatura cu asta...imi e teama pt ca am incercat se cu masaj pt dureri musculare ,dormeam mai mult,mancam mai echilibrat , ma feream de frig ,dar nimic.tot asa ma simt :(..va rog sa ma lamuriti in legatura cu asta ! :)

Raspunsuri (4)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Nicki

acum 12 ani

Bună,danielushh! Şi eu am tot 16 ani şi în majoritatea timpului am frisoane,îmi sunt reci mâinile şi picioarele...am des dureri de cap şi reumatice(cel mai des la picioare)...aproape tot timpul mă trezesc transpirata,uneori fac febră peste noapte şi mi apar herpesuri...nush ce sa sp...eu nu cred k am...cât despre tine nu pot sa sp decât, multă,multă sănătate şi D-zeu sa aibe grijă sa te faci bn!
Cu prietenie Nicki!

ana

acum 9 ani

Si eu am avut boala kikuchi si am depistat o dupa multe investigatii si dupa biopsie a rezultat boala kikuchi.am facut cortizon si a trecut de la sine.acum sunt bine si fac control anual? Sanatate!!

Utilizator21565185216

acum 4 ani

La ce medic ai fost Danielush? Si eu am aceleasi simptome si nu stiu ce sa fac?