Buna ziua. Leucemia este transmisibila pe cale sexuala?

Leucemie Leucemie limfoblastica acuta Leucemie limfocitara acuta Leucemie acuta mieloblastica Leucemie mieloida acuta Leucemie nonlimfocitara acuta Leucemie eozinofilica cronica Leucemia limfocitara cronica Leucemie granulocitara cronica Leucemie paroasa Leucemie meningeala
+8
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1484058295 cu 7 ani in urma.

Buna ziua. Leucemia este transmisibila pe cale sexuala? Se poate vindeca in intregime?

Raspunsuri (2)

MembruMobileApp1483917166

acum 7 ani

NU este o boala cu transmitere sexuala, raspunzand la a 2-a intrebare, depinde in ce stadiu e boala!

marian.stoica

acum 7 ani

Eu din ce am citit, aveti mare dreptate , dar este si un tip de leucemie care se ia pe cale sexuale, in Japonia. Nu stiu daca sunt astfel de cazuri in Romania.