analize proaste

Leucemie

Postata de carmen-elena74031 cu 12 ani in urma.

Am un baiat in varsta de 7 ani care acum o saptamana a acuzat dureri de burtica . Am fost si am facut analize care au iesit asa: lym% 50,0 ,hemoglobina 13,9 ,hematocrit 41,5 ,tgo 51 ,sideremie 271 si ASLO 200. Spuneti-mi va rog ce ar putea insemna aceste valori,medicul de familie nu prea m-a lamurit . Multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar fi indicat ca aceste analize să fie interpretate şi de un medic hematolog.