Leucemie acută, tromocitopenie acuta?

Leucemie mieloida acuta

Postata de Utilizator11644705343 cu 2 ani in urma.

Am o întrebare, tatăl meu a fost diagnosticat cu sindrom mielodisplazic acum o luna, iar in prezent l-au diagnosticat cu leucemie acuta și trombocitopenie, nu i s a mai dat șanse și din câte am înțeles nu mai este posibil transplantul ca nu ar rezista corpul lui. Mai exista șanse de a face ceva? Ce anume? Urgent va rog.

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Leucemii-si-limfoame/leucemia_794

Utilizator11644705343

acum 2 ani

A mers, am spus ca nu i se mai dau șanse. Deloc!