sa fie o raceala?

Legislatie medicala

Postata de iuliana nicoleta cu 13 ani in urma.

Buna ziua !as dori si eu un rasp.de cateva zile imi curge o secretie urat mirositoare ati putea sa imi spuneti ce poate fi?sa fie o infectie vaginala cumva?cu ce as putea sa o tratez?

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 13 ani

Cu o vizita la medicul ginecolog.

Dr. Medicina Interna

acum 13 ani

este necesara efectuarea unui examen citobacteriologic si cultura din secretia vaginala, de regula pruritul (mancarimea genitala) asociat cu secretie se datoreaza unei infectii micotice cu sau fara infectie bacteriana. in functie de rezultat si antibiograma se efectueaza tratament corespunzator. Consultati medicul ginecolog.

iuliana nicoleta

acum 13 ani

va multumesc pentru sfat....