Pot sa fac un copil

Legislatie medicala

Postata de Ramona07 cu 13 ani in urma.

Am 26 de ani si un CM regulat de 37 de zile iar azi dimineata 25.06.2010 am facut un test de sarcina in speranta ca vor fi 2 liniute pe test pentru ca de 7 luni de zile ma chinui sa raman insarcinata si nu reusesc iar luna asta mi-am cumparat si teste de ovulatie care mi-au indicat perioada ferila iar ziua cea mai importanta daca o pot numi asa a fost pe data de 10.06.2010. Oare este prea devreme sa fac testul?
Vreau sa va mai spun ca am niste dureri de burta ca si cum ar trebui sa imi vina CM
Daca nici luna asta nu raman insarcinata ce pot sa fac, ce tratament pot sa iau

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Fa-ti testul dupa ce iti intarzie. Iar pentru tratamente de fertilitate, mergi la medic.

Gaby

acum 13 ani

Draga Ramona
Te rog nu fii stresata. Ia-ti un concediu impreuna cu sotul tau, relaxa-ti-va,iubi-ti-va intens, nu va ganditi la nimic altceva si nu in ultimul rand adresati o rugaciune. Presupun ca din moment ce astepti pozitivarea testului tu ti-ai facut toate analizele necesare. Nu dispera. Organismul tau va decide cand este cel mai prielnic moment pt a ramane insarcinata.
Eu si sotul meu suntem in relatie de 3 ani si avem un baietel de un an. Ne-am iubit mult si acum ne iubim enorm iar baietelul e cununa iubirii noastre. Am ramas insarcinata fara sa vreau sau sa ne programam. Toata familia era impotriva noi fiind studenti. Noi insa am mers mai departe si am ales sa urmam legea firii iar toti au fost fericiti cand s-a nascut.
Asta a fost paranteza . Subiectul e nu dispera, nu lasa gandurile sa te obsedeze. Arata-i sotului tau cat de mul il iubesti si faceti dragoste independent de perioada fertila atunci cand simtiti sa o faceti si nu obligati. Iar momentul mult asteptat va aparea mai devreme decat crezi.
Ma intorc la iubitii mei baieti si iti doresc o viata cat mai fericita.
Nu te lasa intimidata de nimic

Ramona07

acum 13 ani

Mersi mult de incurajare

rodica daniela1

acum 13 ani

Ciclu regulat de 37 de zile???????????