piesa pierduta

Legislatie medicala

Postata de Eniko Ecaterina cu 12 ani in urma.

Buna ziua ,sunt operata de tiroidectomie totala,prima interventie efectuata in martie 2011,in urma caruia am fost diagnosticata cu carcinom tiroidian papilar,a urmat a doua interventie in luna iunie 2011.problema este ca s-a pierdut aceasta piesa,nu a ajuns la laboratorul de anatomopatologie,cand am cerut niste explicatii,mi s-a spus ca ei nu stiu ce s-a intamplat ,la ei nu a intrat piesa respectiva,deci nu am rezultatul histopatologic de la aceasta a doua interventie.Pe data 27 oct. ac.sunt programata la Clinica de Oncologie din Cluj pentru scintigrafie unde mi se cere rezultatul histopatologic de la cele doua interventii.Mentionez ca am fost operata la Clinica de Chirurgie II Cluj,nici medicul chirurg nu mi-a putut explica unde si cum s-a pierdut lobulul stang al tiroidei.In speranta ca m-ati inteles ,va rog sa-mi spuneti unde ma pot adresa pentru lamuriri. Multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

laboratorul de anatomo-patologie ar trebui sa va comunice daca au rezultatul examinarii piesei respective. In privinta circuitului acestei piese, ar trebui sa va adresati sefului de sectie al clinicii respective, eventual managerului.