Nasonex la copil de 3 ani?

Legislatie medicala

Postata de Annya74 cu 13 ani in urma.

Dupa un control la ORL,dataorita unui sforait noaptea, baietelului meu in varsta de 3 ani i s-a prescris Nazonex 2x2 puf/zi-7 zile si 2x1puf/zi-1luna.(polipi inflamati)
Ce ma ingrijoreaza pe mine este ca am vazut in prospect ca nu este prescris copiilor sub 6,7 ani si ca intarzie cresterea la copii.
Pe de alta parte de frica i-am dat 2x1puf/zi-7zile.
Nu am cum sa mai iau legatura cu medicul, nefiind din localitatea in care locuim.
Ce ma sfatuiti sa fac in continuare.

V-as fi recunoscatoare daca mi-ati raspunde urgent.
Mii de multumiri.

Raspunsuri (4)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Annya74

acum 13 ani

Daca sunteti draguta,dragut-Sfat din parte unei mamici,medic?????
Multumesc.

Iuli

acum 13 ani

Nici una nici cealalta. Adresati-va pe acest forum domnului doctor Emil Otesteanu, dansul se pricepe si va poate da un sfat competent.

Annya74

acum 13 ani

Multumesc frumos.