Ma pot pensiona pe caz de boala?

Legislatie medicala Boala celiaca

Postata de membru234785 cu 11 ani in urma.

Buna ziua!Am intoleranta la gluten(boala Celiaca)de cand eram mica.Eu am 25 de ani si am auzit ca as putea beneficia de pensie sau de un ajutor,este posibil asa ceva?

Raspunsuri (7)

Alina Daniela3

acum 11 ani

De ce vrei asa ceva la 25 ani/!
Nu cunosc aceasta boala dar inteleg ca nu ai voie sa mananci ce contine gluten. Asta nu cred ca e un handicap. Mananca si tu altceva ce ai voie, munceste ca esti tanara si zi "Doamne fereste!" inainte de a cere o pedeapsa!

membru234785

acum 11 ani

muncesc stati linistita,era doar o intrewbare pentru ca am auzit ca as putea beneficia,si daca pot beneficia de ce sa nu iau?oricum din salarul meu platesc cas-ul si nu imi fac o analiza gratuita macar,o ecografie.

membru237975

acum 11 ani

Alina, draguta, fara suparare dar informeaza-te inainte sa comentezi.... painea ta costa 1 ron, pe cand painea noastra costa 20-30 ron in conditiile in care cu greu o gasesti. tu mananci orice, noi nici 20% din ce mananci tu nu mancam. GANDESTE-TE CA GLUTENUL SE GASESTE SI INTR-UN AMARAT DE PIPER......CE MAI MANANCI? mai bine spune tu Doamne fereste pentru ca e mai mult decat un handicap....se poate muri din asta!

rita

acum 9 ani

nu vorbi de ce nu stii

Alina Daniela3

acum 11 ani

Fata draga, ai face schimb cu mine? Nu cere pedeapsa de la Dumnezeu!

Alina Daniela3

acum 11 ani

Iti cedez tie si pensia mea si te asigur ca e cea mai mare.
Sanatate multa iti doresc!

rita

acum 9 ani

alina daniela ,te asigur ca intoleranta la gluten nu e boala usoara ,nu vorbi cu pacat ,in tari precum italia legislatia ajuta celiacii.nu cred ca e cazul sa facem economie un cazuri de astea.se cheltuiesc si se fura bani la noi in tara aiurea.nu cred ca e cazul sa indemni la munca pentru ca nimeni nu a zis ca n-o sa mai lucreze.