IN LEGATURA CU PENSIILE DE BOALA

Legislatie medicala

Postata de hateganlaurana cu 12 ani in urma.

DACA O PERSOANA NU ARE RINICHI POATE BENEFICIA DE PENSIE DE BOALA?
VA MULTUMESC!

Raspunsuri (8)

Iuli

acum 12 ani

Nu are rinichi deloc? Sau nu are un rinichi?

hateganlaurana

acum 12 ani

AM VRUT SA RECTIFIC, NU ARE UN RINICHI, CA NU AR PUTEA SUPRAVIETUI DK NU AR AVEA DELOC

hateganlaurana

acum 12 ani

NU ARE UN RINICHI DIN NASTERE

hateganlaurana

acum 12 ani

A FOST O CONSTATARE SAU AI VRUT SA DAI UN SFAT CU PENSIA?

Iuli

acum 12 ani

Ar putea supravietui fara rinichi cu dializa, de aceea intreb. Din cate stiu daca nu are un rinichi din nastere, nu poate primi pensie de boala. Dar va puteti interesa la casa de pensii.

admin

acum 12 ani

Rugaminte: pasati tasta "caps lock" de pe tastatura calculatorului. Toate mesajele dvs au fost scrise cu litere mari si nu stiu de ce.

lila

acum 11 ani

am donat un rinichi si vreau sa stiu daca primesc pensie de handicap,lipseste un organ
p

cristina

acum 11 luni

Buna ziua ! ma interseaza si pe mine acest subiect .... si eu am un singur rinichi ,deoarece unul a fost scos chirurgical in urma unui accident rutier .... de aceea intreb si eu .... as putea sa primesc un grad de handicap ?
Multumesc !