Hematologie

Legislatie medicala

Postata de riany cu 10 ani in urma.

P-LCR 23,1 valoare normala 0-20 ,restul hematologiei in limite normale ; ce semnificatie are aceasta valoare , Multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Toth Noemi

acum 10 ani

Analizele trebuie interpretate in context clinic.
In plus ar fi fost important sa precizati:
- varsta dumneavoastra si sexul, intrucat valorile considerate normale pot varia in functie de acesti parametrii
- Daca ati mai efectuat si alte teste, si daca da, ce anume?

P-LCR - Procentul de trombocite mari, dar dintrun rezultat nu va pot spune nimic!