grad de handicap

Legislatie medicala

Postata de rodica_ssm cu 12 ani in urma.

hepatita C si diabetul insulino-dependent pot fi considerate boli care se incadreaza intr-un grad de handicap?

Raspunsuri (5)

Mihaela22120678

acum 12 ani

Nu stiu de hapatita, dar diabetul beneficiaza, cu conditia sa aiba complicatii ( la oftalmologie, neurologie, oscilometria modificata, insuficienta renala si altele).

florianabc

acum 10 ani

as dori sa stiu daca hepetita de tip c este un handicap si daca este ce trebuie sa fac ca sa beneficiez de un ajutor banesc in plus...adresa mea de email este [email protected] dori un raspuns urgent daca se poate ...cu multumiri

hluscu florian

acum 10 ani

daca hepatita c este un handicap la fel ca si siabetul zaharat insulino-dependent si daca beneficiez de ajutor social.

moldovan lenuta

acum 10 ani

Buna,as vrea sa ma ajute cineva cu niste raspunsuri un bolnav de boala altzhaimer ce benefici are de la stat .Este vorba de un bolnav cu altzhaimer accentuat. multumesc

Mihaela22120678

acum 9 ani

puteti face un dosar pentru certificat de handicap. mergeti la comisia pentru persoane cu handicap si va interesati ce acte va trebuie. Din cate stiu un referat de la specialist (psihiatru, neurolog, unde este un evidenta cu boala), ancheta sociala de la primrie, edev de la medic de familie si probabil un rezultat al computer tomografului cranian.