Ce stiti despre Ceragem

Legislatie medicala

Postata de Cristina485140636 cu 14 ani in urma.

Tatal meu in varsta de 70 ani cu hepatita c ,a gasit o metoda de vindecare a bolilor prin masaj cu bile de jad de la Ceragem.sant bulversata pentru ca zice el se simte bine i s a indrepat coloana chiar si a cumparat aparatul.mie mi se pare ca ceva nu e in regula cu aceasta metoda alternativa si intreb daca este legala si daca are vreun beneficiu pentru sanatate

Raspunsuri (167)

DORINA SATMARI

acum 14 ani

MERITA INCERCAT.
In Oradea se practica in mod curent. Sedintele sunt gratuite. Eu am facut doar doua, in concediu, si m-a ajutat in privinta coloanei vertebrale. Nu mai simteam un picior(sunt ciocuri pe coloana). As vrea sa merg si in Bucuresti, dar inca nu am aflat ce cabinete exista. Efectul curativ e clar.
Ma intereseaza mult metoda, in sectorul 4, as vrea sa aflu, daca stie cineva.Multumesc anticipat.

costica

acum 14 ani

In Mangalia exista un om care stie sa rupa ciocurile si trateaza doar prin masaj cu rezultate foarte bune ! Se numeste Ion Darac si sta in cartierul Colonisti !

PETRE DUMITRASCU

acum 14 ani

CENTRUL CERAGEM DIN BUCURESTI ESTE SITUAT INTR-O CLADIRE(CU MULTE GEAMURI) DIN SECTOTUL 5, LA INTERSECTIA BD. TRAFIC GREU CU CALEA RAHOVEI, VIS-A-VIE DE ELECTROMAGNETICA.
ESTE BINE SA AVETI RECOMANDARE DE MEDICUL DE FAMILIE.
MULTA SANATATE.
Cu stima,
PETRE DUMITRASCU
EFORIE-NORD
BD. 1 MAI NR.5

gina

acum 14 ani

Da este pe bulevardul Constantin Brancoveanu.

Floare Popescu

acum 13 ani

Da, in sectorul 4 exista un centru Ceragem,
situat la adresa: Str. Raul Mara, nr. 1, etajul 1 (intersectia Brancoveanu cu Nitu Vasile).
Telefon: 0371 073 651/0724 210 254; statia RATB 116, 141.

Merita vizitat si incercat; sunt rezultate miraculoase.
Eu merg acolo de 3 saptamani si deja am rezultate foarte bune.

Va urez succes !
Ceragem zi de zi !

ioana

acum 13 ani

CERAGEM 2 BUCURESTI str.riul mara nr 1 et1 sect 4 la intersectia bd brancoveanu cu nitu vasile

matei

acum 13 ani

DA doamna este un cabinet pe c-tin brancoveanu sect 4

vasile

acum 13 ani

buna ziua doamna,
si in constanta exista in prezent ceragem si nuga best ,acestea pun la dispozitia persoanelor interesate aparate si dispozitive in mod gratuit pentru efectuarea procedurilor specifice de masaj,magnetoterapie,ionizari etc.
pot sa va asigur cazarea in apartament central cu incalzire proprie,televizor,internet,masina de sppalat si tot confortul necesar.
apartamentul este cu 3 dormitoaremsalon,grup sanitar si baie ,frigider etc. si pentru 3 sau 4 persoane platiti doar 300 euro pentru o luna.
in caz ca va intereseraza sunati ma la 0721 042631

Romana

acum 12 ani

Da,da....il cunoaste.E un mare escroc.ia mult si nu face NIMIC ! hai pa !

pedro

acum 11 ani

de cine vb?

dinu mihaela

acum 14 ani

ceragem intradevar este un izvor de sanatate probat pe propria piele am facut cateva sedinte si m am convins ca este intradevarfffffffffffffff bun asa ca l am cumparat si sunt fffffffff fericita ca nu mai am dureri de coloana , fiindca ciocurile existente pe coloana imi facuse viata un calvar. ESTE singurul produs care ma convins c ai eficient 100 % ///////// MIHAELA din ploiesti //////////////////////////////

neli

acum 14 ani

salut

inteleg,ca esti din ploiesti.eu sunt din bucuresti,tata are ceva probleme de sanatate;a cumparat apapratul dupa ce a fost la sedinte la unul din centrele din oras si e foarte multumit dr rezultate. recunosc ca am fost si inca mai sunt sceptica in privinta lui;dar daca el se simte mai bine asta este tot ce conteaza.rugamintea mea este urmatoarea daca poti da-mi si mie adresa centrului din ploiesti;are un frate in zona aceea si si-ar dori tare mult ca acesta sa ajunga si el sa faca cateva sedinte;este mai in varsta decat el si se pare cu probleme destul de mari de sanatate.
iti multumesc anticipat si din partea mea multa, multa sanatate!

ovidiu focsani

acum 14 ani

am 80 sedinte. avem probl. cu PROSTATA , ABDOMINALE,COLOANA numai spun!,digestia,dureri cervicale, varice . Am scapat de toate dar cum e omul cind se simte bine nu mai merge la sedinte. am facut o pauza de 3 luni . intre timp am racit la spate si simt ca un jungi sub coasta stinga.Am luat medic. dar nu a trecua durerea. Am reluat sed. de ceragem am deja 3 si ma simt mai bine.eu cred ca vindeca dar teb. facut si de intretinere ulterior. eu cred in el de aceea astazi lam luat

gica constanta

acum 14 ani

azi 01 martie am 11 sedinte la ceragem.Am venit cu hernie de disc, spondiloza cervicala inceput de coxartroza si dureri de cap zilnic aproape .Dupa aceste sedinte ma simt mai bine luna asta sunt in somaj tehnic deci pot face in fiecare zi fara duminici.Recomand tuturor bolnavilor de oricenatura pana si diabetul a vindecat aceste minunate petre.Felicitari domnului Mircea seful si celorlalte 04 doamne minunate de la centrul 02 cta.Curaj fratilor si surorilor ca viata e frumoasa veniti la CERAGEM

oana

acum 13 ani

si eu l-am incercat! Bunica mea a cumparat un aparat. Acum sunt binemersi la spital .

simina daniela

acum 13 ani

nu ai respectat instructiunile,sau depinde ce boli vechi aveai,trebuie consecventa,poate nici nu l-ai incercat ci doar bunica,ea e OK?

munteanu anisoara

acum 13 ani

nu mai e ceragem la braila

Vichy

acum 13 ani

S-a deschis centrul Ceragem in bariera

vali nichita

acum 13 ani

esti in spitral?????cred ca de desteapta ce esti!!!!!!!!!!!!!!!

any

acum 10 ani

vax albina

Pag 1 din 9