candidoza

Legislatie medicala

Postata de lenuta_uta cu 13 ani in urma.

pe data de 2 02 acest an am fost diagnosticata cu candidoza si mi sau recomandat ovulelegynozol .an continuare am acea scurgere si nu stiu ce sa ma mai fac .nu am crezut ca dupa atata tratament rezultatul nu o sa apara .ce sa fac ?

Raspunsuri (15)

Iuli

acum 13 ani

Te intorci la medic si ii spui ca nu a mers si il intrebi ce sa faci. Logic. Sper ca nu ai avut raport sexual in timpul tratamentului si ca partenerul se trateaza si el. Altfel e inutil.

Iuli

acum 13 ani

Am uitat sa spun ca sunt femei care se lupta ANI DE ZILE cu candidoza deci la tine 20-25 de zile nu e deloc "atata tratament". Trebuie perseverat, crescuta si imunitatea, verificat si partenerul etc.

lenuta_uta

acum 13 ani

logic comentariul cu raportul sexual

Iuli

acum 13 ani

Nu am inteles. Nu ai avut raport sexual? Dar partenerul a fost la dermatolog? Se trateaza?

lenuta_uta

acum 13 ani

nu am avut raport
iar partenerul nu are candida

Iuli

acum 13 ani

A fost la medic dermatolog?

Filipa

acum 13 ani

De multe ori barbatii sunt purtatori pasivi a diverse boli. Chiar daca nu se manifesta, daca nu fac tratament isi reinfecteaza partenera dupa ce aceasta termina tratamentul. Igiena locala trebuie sa fie foarte riguroasa, nu folosi tampoane interne, ci absorbante care se schimba des, trebuie fiarta/dezinfectata foarte bine lenjeria. Foloseste pt spalaturi bicarbonat de sodiu sau/si Tantum rosa. Sper ca ovulele ti-au fost administrate in urma analizelor, in caz contrar este posibil sa nu fie tocmai pt candida pe care o ai.

lenuta_uta

acum 13 ani

nu mi s_au facut analize .

Iuli

acum 13 ani

Faptul ca nu are simptome nu inseamna ca nu are nimic, ba chiar poate avea mai multe afectiuni fara sa se manifeste nicicum.

lenuta_uta

acum 13 ani

simplu de spus dar foarte greu e sa fii an postura an care nu ati mai suporti nici tu nervii si starile de oboseala.....................iar pe cei din jurul tau ai aduci la exasperara

lenuta_uta

acum 13 ani

multumesc mult ptr sfaturi

lenuta_uta

acum 13 ani

ajutati_ma sa aflu ce ar fi cel mai corect sa fac.sa elimin din alimentatie anumite alimente ?ce analize ar trebui sa mi se faca?

Iuli

acum 13 ani

Ai putea sa fii mai clara cand postezi? De ce esti exasperata si obosita ca doar nu din cauza unei banale candidoze? Fa--ti analize si tu, si partenerul. Fara acestea degeaba te chinui.

ika

acum 13 ani

foloseste CERVUGID ovule.

[email protected]

acum 13 ani

Tantum roza e un tratament f. f. bun, asa cum a spus si Filipa. Sanatate.